Понеділок, березня 19, 2018

Красі природи — фото Миколи Шафінського

Культурна панорама

Минулого четверга у виставковому залі ПАТ “Хмельницькобленерго” відбулося відкриття виставки “Спогади про літо” фотохудожника, фотокореспондента нашої газети Миколи Шафінського. В експозицію увійшли кілька плакатів та світлини з серії “З любов’ю до природи”, аби не лише познайомити відвідувачів з творчістю талановитого земляка, а й нагадати їм про збереження найціннішого — природи.

 

“У зимові дні, коли за вікнами килими снігів, згадка про літо особливо гріє. Аби поділитися всім, що вразило теплої пори, зробив низку цікавих світлин. Навколо нас стільки зворушливої краси, якою потрібно насолоджуватися обережно, з шаною і любов’ю”, — каже автор.

І справді на світлинах Миколи Шафінського істинна краса рідної природи, тут немає заморських краєвидів, усе близьке і знайоме: лискучі грибочки, що виглядають з-під трав’яного настилу лісу, пташине гніздо, де чекають появи на світ троє пташенят у яскравій блакитній шкарлупі, застигла на одній нозі велетенська чапля, рух живої джерельної води, у якому полоще одяг сільська господиня... Глянеш на світлини — відпочиваєш душею і мрієш знову про тепле літо.

Тут одразу згадується персонаж з улюбленого мультфільму “Просто-квашино”, котрому для полювання замість зброї купили фотогвинтівку. Так і Микола Шафінський, полюючи на трофеї, увіковічнює їх фотокамерою.

Перший фотоапарат автора — “Смена 8”. У його творчій скарбниці є чимало цікавих знімків, які вже об’єднуються в серії.

Крім, як гарно фотографувати, Микола Антонович майстерно малює. На експозиційну тему підібрав плакати з застережливими закликами берегти природу, на кшталт “Не каліч!”. Цікавий плакат, де на стовбурі молодої берізки хулігани видряпали ножем типове “Тут був Беня”. Вражає робота, де на місці зірваних польових квітів для вінка — порожнеча. Запитує автор кожного з нас: “Хіба ця краса належить тільки тобі?”.

Незабаром — весна, прокинеться природа, повернуться з вирію птахи, а згодом забуяє літо. Тож у переддень теплої пори задумаймося, що в наших силах зробити для збереження навколишнього середовища або хоча б про те, як не порушити, не знищити, не завадити...

З відкриттям експозиції Миколу Шафінського привітали хмельницькі художники, фотохудожники, представники ЗМІ, рідні та друзі. За десять років роботи й очільництва музею ПАТ “Хмельницькобленерго” Микола Шафінський організував тут не одну експозицію різних авторів, його власну зустрічали чи не найтепліше.

Ірина САЛІЙ

Фото Миколи Переп’ятенка

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info