Понеділок, лютого 19, 2018

Оркестру — 25!

Культурна панорама

Цьогоріч Хмельницький муніципальний естрадно-духовий оркестр відзначає 25-річний ювілей. “Нині, вважаю, найсильніший склад оркестру: ті, хто працює з моменту його створення, і молоді музиканти”, — переконаний головний диригент Тарас Безнюк, котрий у колективі з 2002 року, а очолює його з 2009 року.

Засновано музичний колектив, який функціонує при міському Будинку культури, ще у 1993 році за розпорядженням міської ради. А вже з 2012 року оркестр набув статусу муніципального естрадно-духового.

“Першою сценою колективу були майданчики під відкритим небом у міських парках. Грали лише музику для духових оркестрів. Хмельничани поважного віку пам’ятають, як кружляли у танці, замовляючи нам вальс, фокстрот чи польку, — пригадує трубач оркестру, один із перших учасників музичного колективу Микола Марковський. — Нині як естрадно-духовий колектив маємо значно ширший репертуар: від світової та вітчизняної класики до відомих популярних хітів і навіть рок. Постійно експериментуємо. Вдвічі збільшився і склад оркестру. Якщо раніше нас було 20 суто духовиків (ні гітар, жодного побічного інструменту), то нині нас багато, ми різні, тому музична палітра дуже насичена”.

За 25 років музиканти оркестру встигли об’їздити з концертами майже всю Україну, побували на численних фестивалях та конкурсах за кордоном. Яскраві згадки про міжнародні фестивалі на честь 10-річчя поріднених міст у польському місті Чеханові, духових оркестрів країн Європи та Африки, який проходив кілька разів у Франції, “Свеце-2013”, куди були запрошені сім духових колективів з Білорусі, України, Німеччини та Польщі. На останньому побували разом із колективом мажореток “Альфа”, котрий діє при оркестрі під керівництвом Олександра Мильнікова.

Поверталися з гастролей завжди з гарними враженнями, нагородами, новим досвідом. Оркестр — дипломант та лауреат численних музичних всеукраїнських та міжнародних змагань. Усі нагороди як музейні експонати зберігаються в міському Будинку культури.

“Від 1993 року колективом керували Анатолій Слюсар, Василь Станко, Володимир Боруцький, — продовжує Микола Марковський. — Та найбільше, вважаю, оновився репертуар із Тарасом Безнюком. Він турбується про оновлення інструментів для колективу, розуміється на своїй справі, знає всі тонкощі творчої професії музиканта.

Кожен із нас не уявляє життя без музики. Це — не просто професія, а поклик душі. А запорукою гарних виступів, гадаю, є наше вміння чути одне одного не тільки в професійному плані, а найперше товариське. Разом з тим підготовка до концерту — важка праця, яка часто займає не тільки робочий час, тут потрібне розуміння рідних та близьких. Скажу, не лукавлячи, що з кожним роком наш колектив лише покращується”.

Нині муніципальний естрадно-духовий оркестр збирає справжні аншлаги поціновувачів музики.

Серед найулюбленіших у репертуарі — музичне мистецтво Івасюка, Скорика, Боженова, Поклада, Заремби та інших українських геніїв.

Виконує колектив і виховну функцію. Доносить загальнолюдські істини на благодійних концертах для молоді, школярів, члени колективу проводять лекції для вихованців міських музичних шкіл та коледжу ім. В.Заремби.

А взагалі показник високої професійності колективу — виконання складних творів, як-от “Рапсодія №2” на українські теми Лисенка, “Словʼянський танець” Дворжака, увертюра до опери “Кандида” Бренстайна, “Привид опери” Вебера...

Живе звучання інструментів оркестру свого часу доповнювали солоспівом народні артисти України Леонід Тищенко, Марія Ясіновська, заслужені Олександр Полянський, Олександр Болгарчук, Фатіма Чергіндзія, переможниця міжнародного пісенного конкурсу “Нова хвиля-2009” Міла Нітіч, лауреати пісенних конкурсів Артем Ромасюков, Марина Українець, Інна Гласова та інші.

Хмельницький міський оркестр постійно в творчому пошуку. Тому глядач щоразу відчуває його музику по-іншому, але завжди емоційно й піднесено.

Колектив був ініціатором проведення у Хмельницькому цікавих різностильових фестивалів, один із найясравіших — джазовий. На одній сцені з хмельницьким колективом виступали численні гості. Одним словом, дивували музиканти щоразу.

Диригент Тарас Безнюк цьогоріч теж відзначає ювілей — 40-річчя. Подвійне свято — привід підсумувати й обдумати досягнення, визначити плани на майбутнє.

“За високу громадську та концертну діяльність, участь у благодійних проектах та популяризацію музичного мистецтва у 2016 році оркестр став лауреатом міської премії ім. Б.Хмельницького. Наш колектив відзначився активною участю у благодійних заходах. Збирали кошти на потреби бійцям в АТО, виступали перед пораненими у шпиталях. Допомагали дітям-сиротам, — каже лауреат міського конкурсу “Кращий за професією-2010”, стипендіат міської ради для провідних митців міста 2011 року, неодноразово нагороджений почесними грамотами міського управління культури та туризму, головний диригент оркестру Тарас Безнюк. — Тішить, що оркестр не має незавершених справ. У планах, мріях — поїхати на гастролі. Наприклад, хотілося б дати концерт для діаспори у Канаді. Граємо латину, джаз, рок, класику, тому можемо задовольнити смаки публіки в різних куточках світу. Своє “Краще за 25!” збираємося продемонструвати на святкуванні ювілею у філармонії 15 лютого о 18.30, куди запрошуємо шанувальників музики, вхід вільний. Звучатимуть і нові твори. Участь у концерті візьмуть зіркові гості. З нагоди свята бажаю артистам здоров’я, творчого зростання. Усіх поважаю і дуже люблю!”.

Ірина САЛІЙ

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info