Понеділок, березня 19, 2018

Як поштовх до економічного розвитку та більш конструктивного діалогу влади з бізнесом і громадою міста

Хмельницький діловий

Саме такою є головна мета проведення форуму економічного розвитку Хмельницького, який відбудеться нині, 27 квітня, у нашому місті, про що говорили члени його організаційного комітету з журналістами напередодні на прес-конференції.

Як зазначив голова оргкомітету Ігор Ратушний, майданчиком для проведення зустрічі з журналістами було свідомо обрано приміщення телерадіокомпанії “Поділля-центр”, аби підкреслити значущість події не лише для нашого міста, а й області. За інформацією Ігоря Ратушного, очікується присутність на форумі представників найширших кіл підприємців з обласного центру та регіону. Оргкомітет розраховує на участь у ньому до 700 учасників, про що свідчить їхня активна реєстрація. До речі, для журналістів у приміщенні обласного академічного театру ім. М.Старицького, де проходитиме форум, діятиме прес-центр.
Проект виник з ініціативи не лише міської влади, а власне представників громадськості міста ще рік тому в травні, коли було проведено подібний форум, щоправда, менш масштабний, але також доволі змістовний. Тоді було озвучено ряд ідей з узагальнення програм економічного розвитку Хмельницького. А вже на нинішньому форумі, інтерес до якого проявили урядові структури, регіональна Асоціація міст та сіл, керівництво області й багатьох районів, напрацьовані програми будуть не лише озвучені, а й розглянуті у ході виступів і дискусій.
Начальник управління економіки міськради Оксана Новодон повідомила журналістів, що йдеться, зокрема, про 10 інвестиційних проектів, які направлені на підсилення проекту Стратегії розвитку Хмельницького. Їх детально  представить на форумі міський голова Олександр Симчишин. Ці проекти стосуються насамперед вирішення у місті проблеми з переробкою твердих побутових відходів, створення індустріального парку та логістичного центру, покращення управління транспортом, розвитку швейного виробництва, модернізації вуличного освітлення за схемою ЕСКО-контракту та інші.
Заступник міського голови Володимир Гончарук детальніше ознайомив журналістів про перебіг форуму та його змістовне наповнення.
“Напевно, найважчим етапом підготовки до форуму були пошуки і перемовини з майбутніми спікерами-доповідачами, — поділився він. — Ми спершу старалися визначити теми, які будуть цікавими бізнес-середовищу міста і краю й здатні надихнути його представників на нові ідеї. А вже під визначені теми підбирали спікерів — знаних в Україні експертів з цих питань”.
Сам захід відбуватиметься у двох форматах: спершу виступатимуть  спікери, а потім робота у дискусійних секціях-панелях. Одна з панелей стосується аграрної сфери з огляду на те, що обласний центр є найбільшим у регіоні  споживачем аграрної продукції і центром агропереробної промисловості краю. Інша дискусійна панель буде присвячена легкій промисловості, ще одна — темі креативної економіки. Заплановано, що про інновації та реформи у сфері відновлювальної енергетики на форумі доповість директор профільного департаменту Держенергоефективності Юрій Шафаренко, а керівник секції-платформи “Тепле місто” Юрій Филюк поділиться досвідом реалізації успішних соціально орієнтованих проектів в Івано-Франківську.
На форумі буде представлено і ряд історій успіху, які стануть добрим стимулом для його учасників.
Участь у заході візьмуть представники посольств Грузії, Угорщини, ряду міжнародних інвестиційних інституцій.
Президент Хмельницької торгово-промислової палати Наталя Бєлякова бачить нинішній форум своєрідним  підсумковим етапом у розвитку нової політики діалогу міської влади й бізнесу, а також як майданчик для їх конструктивнішого спілкування та позитивний приклад для всього нашого регіону у період наповнення децентралізації в країні новим змістом.
Щоправда, з відповідей на запитання журналістів з приводу спів-праці оргкомітету форуму з обласною та центральною владою стало зрозуміло, що існує певне упереджене ставлення до цієї ініціативи міського керівництва. Та, здається, там були завчасу готові до подіб-них виявів двозначності обласних колег і основну увагу  заздалегідь сконцентрували на тому, аби форум став справжнім конструктивним поштовхом до економічного розвитку Хмельницького, до  наповнення конструктивнішим змістом діалогу бізнесу з міською територіальною громадою.
М.Шевчук

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info