Понеділок, березня 19, 2018

ПАТ “Хмельницькобленерго” на етапі подальшого розвитку

Хмельницький діловий

Напередодні професійного свята Дня енергетика у ПАТ “Хмельницькобленерго” відбулась традиційна зустріч керівництва компанії з журналістами, які були проінформовані про результати її діяльності у нинішньому році та ознайомлені з перспективними планами наступного року.

Як зазначив, розпочинаючи розмову, виконуючий обов’язки генерального директора компанії Олег Козачук, “ПАТ “Хмельницькобленерго” за підсумками 2015 року і з початку нинішнього має досить пристойні показники”. За ними виконання інвестиційної програми-2015 становило 101,5%, капітального ремонту основних засобів — 101,4%. Рівень розрахунків з ДП “Енергоринок” перевищив 100%, а оплата споживачів “практично наблизилась до 100% (98,78%)”. Щодо нинішнього року результати діяльності відповідають минулорічним показникам, зокрема обсяги економії електроенергії склали 40,5 млн. кВт.
Компанія продовжує будівництво та реконструкцію трансформаторних підстанцій за сучасними технологічними стандартами. Такою зокрема стала підстанція глибокого вводу “Прибузька” в обласному центрі — унікальна за своїми рішеннями для західного регіону України, були модернізовані підстанції “Івашківці”, “Славута”, “Дунаївці”, “ЗЛМК”, “Жилинці” та “Лісові Гринівці”. Відбулося переоснащення та будівництво 42 км електромереж, тривають роботи на інженерно-лабораторному корпусі у Хмельницькому. Впроваджена перша черга АСКОЕ споживачів, яка забезпечує автоматизацію процесів збору й обробки даних та доступу до них. За відповідною програмою здійснюється модернізація обладнання з обліку електроенергії, його заміна на сучасні засоби, оптимізуються обсяги власних енерговитрат за рахунок використання енергозберігаючих технологій. Як продовження дотримання обраного гасла “Споживач — найвища цінність компанії та її головний інвестор” в усіх районах області створена мережа сервісних центрів європейського рівня, впроваджений в Інтернет-мережі “Особистий кабінет” для побутових та юридичних споживачів, розширений штат колцентру.
За словами Олега Козачука: “Вперше за минулі роки були виплачені дивіденди міноритарним акціонерам за 2015 рік. Це було вольове рішення, адже НКРЕ не дозволяла цього робити раніше”.
Енергетики вважають, що результати діяльності ПАТ “Хмельницькобленерго” були б значнішими, якби в енергоринку країни відбулись очікувані зміни. На жаль, так і не було запроваджено стимулююче тарифоутворення, не запрацювала нова його модель з розділенням функцій постачальних та розподільчих компаній, на яку вони розраховували цього року. “Інтерес до нас мають до десятка вітчизняних та іноземних компаній, які відзначають, що наші показники є вищими, ніж навіть у вже приватизованих обленерго”, — каже Олег Козачук. На його переконання, лише поява ефективного власника може зміцнити економіку і саму державу. Є приклад Скандинавії, де приватизовані енергокомпанії, перетворившись на сучасні високотехнологічні підприємства, були згодом націоналізовані й стали стратегічним потенціалом цих країн. На Хмельниччині вважають, що процес приватизації компанії гальмується через внутрішні чинники, насамперед відсутність сучасної моделі енергоринку, що стримує потенційних інвесторів.
Наступного року на 15% має зменшитись оптова ринкова ціна електроенергії. Це відбуватиметься поступово і позначатиметься відповідно на тарифі для споживачів. Але, на думку Олега Козачука, зниження відчуватимуть лише юридичні особи, зокрема промислові підприємства.
Загалом, оцінюючи діяльність компанії у нинішньому році, енергетики визначають його етапом розвитку та вдосконалення. ПАТ “Хмельницькобленерго” і надалі орієнтоване на “динамічне економічне зростання, ефективне управління, вдосконалення організаційної структури і впровадження реформ відповідно до Енергетичної стратегії та європейської інтеграції, відтак залишаючись лідером серед енергопостачальних компаній України”. На це налаштований трудовий колектив компанії та її керівництво.
Володимир РАЗУВАЄВ

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info