Понеділок, березня 19, 2018

Бізнес-форум “Україна — країна підприємців”

Хмельницький діловий

Складна ситуація у вітчизняній економіці, наявні тенденції у соціально-політичному житті України змушують шукати не популістські, а реалістичні кроки виходу з цього кризового стану. Насамперед, це стосується економічної сфери, зокрема підприємництва. У світі саме малий та середній бізнес є рушійною силою у нарощуванні валового внутрішнього продукту (ВВП) і створенні нових робочих місць. У країнах заходу його частка у ВВП сягає 50-70%, а у нас не перевищує 7-8%. Загрозливою тенденцією є відтік кваліфікованої робочої сили за кордон. Так, за статистикою з початку нинішнього року видача трудових віз українцям до Польщі зросла вдвічі, у країнах Євросоюзу працює понад 1,5 мільйона наших громадян. Водночас в Україні загострюється проблема на внутрішньому ринку праці. За даними обласної служби зайнятості, найбільшу частку тих, хто шукає роботу, складають економісти, юристи, менеджери. Цьогоріч виплати з безробіття на Хмельниччині збільшилися на 10 мільйонів гривень і перевищили 200-мільйонну позначку. Для державного бюджету чимдалі це стає важкою проблемою, потерпають від цього і місцеві бюджети. Натомість таке становище загрожує і соціально-політичній стабільності держави.

Відтак у середовищі бізнесу виникла ідея запровадити національну програму розвитку підприємництва та створення нових робочих місць у приватному секторі економіки: “Україна — країна підприємців”. Ініціювали її Український союз промисловців і підприємців (УСПП) та ПриватБанк. Вагомою її часткою став проект ПриватБанку стосовно допомоги підприємницькому середовищу “Країна успішного бізнесу” (КУБ). Для реалізації спільної програми в Україні розпочали роботу відповідні бізнес-форуми. Перше таке представницьке зібрання відбулось у Хмельницькому минулого тижня.
У приміщенні Торгово-промислової палати до обговорення найактуальнішої нині для малого та середнього бізнесу теми долучилися досвідчені підприємці й початківці приватної справи, представники громадських об’єднань та органів влади.
Відкриваючи бізнес-форум, директор Південно-Західного регіонального управління ПриватБанку Юрій Браніцький зазначив: “Нас об’єднує єдина мета — жити у квітучій, достойній та заможній країні з розвиненою економікою та соціальною сферою. Вивести Україну на цей рівень може лише середній клас, а не будь-які зовнішні інвестиції і транші. Нині головним для цього ресурсом є людський потенціал — робочі місця. Отож наше спільне завдання — відкрити у країні мільйон нових робочих місць упродовж двох років”.
Яким чином має виконуватися ця амбітна програма? Про це йшлося у виступах виконуючого обов’язки першого заступника голови ОДА Олега Гуменного, виконавчого директора Союзу промисловців і підприємців області (ХСПП) Валерія Заганяча, голови регіональної ради підприємців Хмельниччини Наталі Белякової, керівників успішних підприємницьких структур краю, директора обласного центру зайнятості Сергія Черешні.
Конкретні кроки для виконання програми “Україна — країна підприємців” запроваджує ПриватБанк. Його проект КУБ передбачає залучення коштів населення і бізнесу для реалізації різноманітних бізнес-проектів, які пропонують підприємці. На переконання Юрія Браніцького, вільні кошти заможним людям доцільніше вкладати не в нерухомість, купуючи, наприклад, квартири, а у розвиток вітчизняної економіки. Для цього ПриватБанк ініціює створення “народної платформи”, запроваджуючи спеціальні інструменти відповідного сервісу: позики у 50-300 тисяч гривень на рік зі ставкою 2,5% на місяць.  Термін позики може бути збільшений до двох років. Для тих, хто інвестуватиме обрані підприємницькі проекти, банк визначає ставку прибутку вищу, ніж за депозитними вкладами, крім того, він не обкладається діючими для депозитів відрахуваннями.
Запроваджений проект КУБ, за статистикою ПриватБанку на 1 жовтня нинішнього року, вже приніс позитивні результати. Так, 103 тисячі позичальників отримали кошти на свої бізнес-проекти і відкрили 81 тисячу нових робочих місць. Ініціатори проекту вважають ці досягнення лише першим кроком, який приваблює прозорими, відкритими і доступними умовами, позбавленими корупційних схем.
УСПП звернувся до всіх комерційних банків країни долучитися до програми “Україна — країна підприємців”, а органи державної та місцевої влади активно її підтримати. Заклик уже знайшов належний відгук у регіонах країни. Не залишається осторонь і Хмельницький. Як заявив міський голова Олександр Симчишин, нині міська влада розробляє програму підтримки та розвитку підприємництва, яка буде винесена на розгляд найближчої сесієї міської ради у новому році.
“Впевнений, що у подальшому до цього бізнес-форуму залучатиметься все більше учасників. Зовнішні інвестиції є необхідними, але для нас ще важливішими є внутрішні інвестиції, котрі вкладатимуться у реальний сектор економіки. Це наше спільне завдання, котре маємо обов’язково виконати, щоб не втрачати робочі місця і кваліфіковані кадри і щоб успішно надалі розвивалося місто”, — зазначив він.
У ході бізнес-форуму підприємці мали можливість не лише озвучити й обговорити проблеми, які їм заважають, а й отримати кваліфіковані поради та консультації від фахівців бухгалтерського обліку, податкової звітності, юридичного супроводу тощо. Виступи учасників засвідчили оптимістичні настрої щодо запровадженої програми УСПП і ПриватБанку. Наскільки вони виправдаються з погляду на амбітні проекти у мільйон нових робочих місць, покаже найближчий час. Утім, як зазначили самі організатори бізнес-форуму, “часу для розмов щодо виведення країни з кризового стану вже немає, потрібні реальні, рішучі кроки”.
Володимир РАЗУВАЄВ

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info