Понеділок, березня 19, 2018

Канадці хочуть розвивати енергетику Хмельниччини

Хмельницький діловий

Минулої середи у наше місто завітала делегація канадської компанії “Refraction Asset Management”, яка працює в енергетичному бізнесі. Закордонні підприємці зацікавлені у розвитку зеленої енергетики на Хмельниччині. Щоб обговорити перспективи співпраці, вони зустрілися з представниками обласної влади, міським головою Олександром Симчишиним та керівництвом ПАТ “Хмельницькобленерго”.

Президент компанії “Refraction Asset Management” Майкл Юркович (на фото справа) розповів, що він зацікавлений у співпраці з Хмельницьким і областю в трьох напрямках — культурному, бізнесовому та політичному. Звісно, найактуальніші питання стосуються саме економічної сфери. За словами Майкла Юрковича, його компанія хоче на основі приватно-публічного партнерства збудувати на території області чотири сонячні електростанції потужністю від 39 до 50 МВт.
“Ми вкладаємо у будівництво сонячних електростанцій свої кошти, а від місцевої влади хочемо розуміння та допомоги. Зокрема, у виділенні земельних ділянок й оформленні відповідної документації. Нам цікаво тут не лише заробити грошей, а й допомогти розвитку регіону. У цьому зацікавлений і уряд Канади. Ми вже готові почати реалізацію проекту з 1 лютого наступного року, якщо хмельницька влада погодиться на наші умови. Тоді на зведення однієї такої електростанції у нас піде орієнтовно 180 днів. Це буде зразковий проект не лише для інших областей України, а й для інших держав”, — підкреслив Майкл Юркович.
Також він зазначив, що “Refraction Asset Management” дослідила роботу та потужності ПАТ “Хмельницькобленерго”. Тому вони вже висловили готовність піти на аукціон з приватизації хмельницької компанії, понад 70% якої нині в державній власності. За словами Майкла Юрковича, створення ними сонячних електростанцій та приватизації ПАТ “Хмельницькобленерго” було б ідеальним варіантом. Втім, якщо їм не вдасться виграти конкурс, вони все одно зацікавлені в розвитку альтернативних джерел енергетики на Хмельниччині. Це пояснюється не лише бізнесовими інтересами, адже президент компанії “Refraction Asset Management” — родом з нашого краю.
“Моїм батькам і мені було б цікаво працювати на Хмельниччині, звідки родом наші предки. Хотілося б допомогти розвитку регіону”, — підкреслив Майкл Юркович.
Окрім суто економічних інтересів, канадців цікавить культурний обмін. Зокрема, співпраця між музеями, музичними колективами…
Міський голова Олександр Симчишин заявив, що у сферах культури, освіти й бізнесу наше місто вже готове до співпраці. 
“Нещодавно ми зустрічалися з послом Канади в Україні Романом Ващуком й наше спілкування вже почало давати позитивні результати. Якщо співпраця у сфері енергетики — у майбутньому, то вже зараз можемо розпочати співробітництво між представниками бізнесових кіл наших міст. Наприклад, на весну плануємо провести українсько-канадський бізнес-форум, тому пропоную обмінятися контактами з нашою Торгово-промисловою палатою та запрошуємо ваших підприємців до участі в заході”, — наголосив Олександр Симчишин.
Також він зазначив, що канадцям можуть бути цікаві й студенти місцевих вузів, наприклад, Хмельницького національного університету, де навчаються висококласні спеціалісти IT-сфери. Більше того, Хмельницький має великий мистецький потенціал. Зокрема, міський голова переконаний в унікальності місцевої школи-студії іконопису “Нікош”.
Представники канадської делегації наголосили на конструктивності зустрічі та пообіцяли надіслати свої вимоги до земельних ділянок під сонячні електростанції.
Андрій ЯЩИШЕН
Фото автора

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info