Понеділок, березня 19, 2018

Молодіжний центр може запрацювати на початку 2019-го

Місцеве самоврядування

Молодіжний центр буде комунальним підприємством чи простором, яким опікуватимуться лише громадські організації? Це обговорювали минулої середи в міській раді представники влади й громадськості у рамках публічних консультацій, організованих ГО “Центр UA”.

Для відкриття Молодіжного центру міська влада вже виділила вільне приміщення на вулиці Кам’янецькій, 63. Залишається його відремонтувати й оснастити необхідною технікою, щоб центр міг діяти ефективно. Наразі навіть є орієнтовна дата, коли він може запрацювати — січень наступного року. Проте для цього потрібно вирішити чимало важливих питань, зокрема на чиєму балансі він перебуватиме, хто фінансуватиме його роботу і яка у нього буде структура.

“Минулого року влада пішла назустріч громадськості щодо створення Молодіжного центру, але нині необхідно визначитися з його форматом, — зазначає представник ГО “Центр UA” Олег Черненко. — З одного боку, це має бути неформальний заклад, де молодь може спілкуватися й працювати над спільними ідеями. З іншого, необхідно подбати про його структуровану роботу. Крім того, варто вирішити, чи він буде самоокупним чи ляже на плечі міського бюджету”.

Під час дискусії учасники публічних консультацій зійшлися на думці, що Молодіжний центр має бути комунальним закладом. По-перше, молодіжні організації не зможуть його самостійно утримувати. Крім того, якщо він буде закріплений за конкретною громадською організацією, то після її ліквідації може зникнути й сам Молодіжний центр.

За словами заступника міського голови Галини Мельник, уже готуються необхідні документи для створення відповідної комунальної установи. Проект “Про  внесення на розгляд сесії міської ради пропозиції про створення комунальної установи “Молодіжний центр” та затвердження положення про нього заплановано винести на засідання виконавчого комітету міської ради 22 березня.

“Відповідальність за продуктивну роботу центру повинна бути як з боку міської ради, так і з боку молодіжних громадських організацій, аби охопити всі сфери життя молоді. Необхідно, щоб структура центру була мінімально необхідною, а внутрішній простір — максимально трансформуватись під різноманітні потреби молоді”, — зазначила Галина Мельник.

Найбільше дискутували про його структуру: скільки працюватиме людей, які мають бути посади...

Представниця ГО “ЖАР” Альона Береза вважає, що запропонована в проекті рішення структура Молодіжного центру з директорами і його заступниками є класичною структурою будь-якого комунального підприємства й не відповідає ідеї неформальності центру. За її словами, не потрібно розводити  бюрократію, залишити лише найнеобхідніші посади.

Начальник міського управління молоді і спорту Сергій Ремез зазначив, що розуміє цю позицію, але в комунальному закладі не можливо створити якісь нові посади, бо це не передбачено законодавством.

Голова ГО “Молодь за краще майбутнє” Владислав Гребенюк переконаний, що оптимальна кількість працівників центру — 12-13. Зокрема  потрібні керівник, два адміністратори, прес-секретар, людина, яка писатиме гранти...

“Крім того, необхідно, щоб Молодіжний центр працював і після 18.00. Орієнтовно до 21.00, — впевнений Владислав Гребенюк. — Тільки тоді можна проводити різноманітні заходи, які відвідуватиме молодь, яка навчається чи працює. Також центр повинен працювати у вихідні. Тому нам потрібні два адміністратори, які чергуватимуть. Також ми можемо залучати волонтерів з Корпусу миру”.

Зрештою, всі погодилися, що всіх працівників Молодіжного центру потрібно вибирати на конкурсній основі. Загалом бачення влади і громадськості збігається й кінцевий результат буде оформлений у проекті рішення.

Андрій ЯЩИШЕН

Фото автора

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info