Вівторок, лютого 20, 2018

Робота за чітким регламентом

Місцеве самоврядування

Перше у нинішньому році пленарне засідання міської ради відбулося в повному складі депутатського корпусу. Тимчасову вакансію після добровільного складання повноважень Олександром Біликом заповнив за списком партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” В’ячеслав Мороз. Власне, це було його повернення до міської ради з попереднього скликання і різницю в сесійній роботі минулих та нинішніх колег він мав можливість відчути одразу. Засідання проходило без ускладнень, затримок, емоційних вибухів, майже обов’язкових переголосувань проектів рішень, які стосувалися бізнес-інтересів лобістів-забудовників з числа депутатів. Компактний вигляд пленарної роботи нині пояснюється кращою дисциплінованістю нинішніх обранців у дотриманні регламенту міської ради, зокрема участі в постійних комісіях, які передують заключному  сесійному засіданню.

Зрештою, як і раніше, порядок денний нинішньої сесії можна розділити на напрямки: питання соціальної сфери, комунального майна, землеустрою, бюджету, впорядкування та підтримки підприємництва, житлово-комунального господарства та інше. Натомість понад 90 пунктів порядку денного депутати опрацьовують нині ще до обідньої перерви або її не використовують. Так, сесія затвердила Програму шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України та Національної гвардії, соціальної підтримки учасників АТО, Революції гідності та членів їхніх сімей, доповнення до програм матеріально-технічного забезпечення підрозділів Національної поліції та забезпечення належних комунально-побутових умов у слідчому ізоляторі. Традиційними були і рішення щодо надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг сім’ям загиблих учасників АТО, бойових дій в Афганістані та інших локальних війнах, партизанам та підпільникам. А також щодо призначення персональних стипендій міської ради провідним митцям і викладачам шкіл естетичного виховання.

Редакції газети “Проскурів” особливо приємна увага депутатів до її подальшої роботи у перехідному періоді процесу роздержавлення, яку вони підтримали відповідними змінами у бюджетному фінансуванні.

Міська рада подбала і про чіткішу організацію відшкодування пільгового проїзду міським пасажирським автотранспортом. Відтепер фактична кількість перевезених пільговиків, виконаних рейсів, платних пасажирів суворіше контролюватиметься, зокрема з допомогою GPS-навігаторів.

Депутати проголосували за рішення, які стосуються використання комунального майна та його збільшення. Так, були визначені об’єкти, які приватизуватимуться шляхом продажу на аукціоні (приміщення на Львівському шосе, 14 та на вул. Подільській, 10/1а). Водночас сесія дала згоду на безоплатну передачу в комунальну власність мереж зовнішнього освітлення, підключених до новобудов на Старокостянтинівському шосе, 5/5а і 5б та на вул. Інститутській, 6а.

Погоджені й інвестиційні програми комунальних підприємств: “Хмельницьктеплокомуненерго” та “Південно-Західні тепломережі”.

Серед питань житлово-комунальної сфери депутати затвердили Програму поводження з побутовими відходами на 2018-1019 роки. Вона, зокрема, передбачає впровадження роздільного збирання побутових відходів, збільшення кількості мобільних пунктів прийому небезпечних відходів, встановлення економічно обґрунтованих тарифів, екологічні та санітарно-гігієнічні заходи і відповідну навчально-виховну та просвітницьку роботу.

Продовжуючи практику робіт з енергозбереження і термомодернізації багатоквартирних житлових будинків, міська рада сесійним рішенням затвердила нову програму: з відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ і ЖБК на впровадження відновлювальних джерел енергії. На це передбачається з бюджету міста 60 мільйонів гривень на період 2018-2019 років.

Депутати визначили подальшу долю п’ятиповерхового гуртожитку на проспекті Миру, 95/2. Він залишатиметься у своєму статусі, а його мешканці отримали право на приватизацію приміщень.

Традиційно найбільшим пакетом проектів рішень порядку денного сесії є питання, що стосуються землеустрою. Цього разу їх було понад 50. Серед них найбільша частина належала інтересам громадян, які вирішили документально оформити своє право на власність землі під гаражні та присадибні ділянки. Не пощастило у цьому кільком юридичним особам з числа великих підприємств та фірм. Сесія прийняла рішення припинити право постійного користування земельними ділянками ДВО “Термопластавтомат”, кондитерській фабриці, ПП “Альпи” та готелю “Центральний”. Аналогічне питання щодо ВАТ “Хмельницький механічний завод” поки що відкладене до наступного засідання.

А ось земельні ділянки навколо обласної філармонії отримали статус скверів: імені Кузьми Скрябіна та Володимира Івасюка. Це була пропозиція міського голови Олександра Симчишина на звернення громадськості.

Щодо підприємницького середовища міська рада ухвалила низку рішень. Серед них затвердження архітектурних типів тимчасових споруд, які є обов’язковими для впорядкування їхніх фасадів. Тимчасових споруд стосувалися і два взаємопротилежні рішення. Одним із них надавався дозвіл для розміщення за трьома адресами: на Курчатова, 85, Тернопільській, 17 і Березневій, 50. Іншим рішенням скасовувався дозвіл для таких споруд на Львівському шосе та вулиці Гарнізонній. До речі, питання щодо комплексної схеми розміщення тимчасових споруд депутати голосували двічі, але таки ухвалили.

Нинішня сесія продовжила визначену міською радою політику щодо професійно-технічної освіти, котра вважає всі питання навколо неї своєю прерогативою, оскільки фінансує її нині з бюджету міста. Черговим кроком стало рішення про уповноваження укладати додаткові угоди до контрактів директорів ПТУ, що фактично означатиме можливість здійснення адміністративного впливу міською владою.

На завершення пленарного засідання депутати заслухали звіт Олександра Симчишина про здійснення міською радою та її виконавчим комітетом державної регуляторної політики та інформацію керівника міської прокуратури Валерія Зайця щодо її діяльності у 2017 році, взявши їх до відома.

Обранці також ухвалили низку звернень до керівництва держави, зокрема щодо стану фінансування за надані пільги та субсидії на житлово-комунальні послуги, законодавчого врегулювання права громадян на зброю, про правонаступництво України Української Народної Республіки (УНР). А також щодо сприяння утворенню об’єднаної територіальної громади міста Хмельницького з навколишніми селами.

Володимир РАЗУВАЄВ

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info