Вівторок, лютого 20, 2018

Місто продовжить термомодернізацію

Місцеве самоврядування

Презентація нової програми термомодернізації та енергоефективності, прийнятої днями на 20-й сесії міської ради, відбулася під час семінару “Енергоефективне місто” за участю голів ОСББ, представників державних банків, підрядних організацій, а також виробників енергоефективного обладнання.

Заступник міського голови Володимир Гончарук зауважив, що будь-яке місто в Україні, зокрема й Хмельницький, стане енергонезалежним лише тоді, коли споживачі  заощаджуватимуть енергію. Настав час визначитись: витратити один раз кошти на те, щоб зробити свій будинок енергоефективним, чи викидати гроші на вітер за спожиті послуги.

Нині держава продовжила фінансування програми “Теплий дім”, виділивши на термомодернізацію та енергоефективність 400 мільйонів гривень, з них 200 мільйонів — для відшкодування кредитів ОСББ.

Наше місто досить успішно реалізує міську програму термомодернізації та енергоефективності, завдяки якій утеплено десять будинків, а також замінено вікна в п’яти. Робота в цьому напрямку буде продовжена і в наступні роки. Є надія, зауважив посадовець, що результати будуть, цьому сприятиме нова програма, прийнята на сесії міської ради на 2018-2022 роки.

За словами заступника начальника управління ЖКГ міста Володимира Путіна, нова програма усунула вимоги тендерних процедур і додала більше самостійності у виборі підрядника, а також в отриманні кредиту ОСББ. Проте, як і умовами попередньої програми, в новій передбачено співфінансування міста — в утепленні фасадів будинків, встановленні індивідуальних теплових пунктів, заміні вікон та дверей. Частка міста складає 50% у відшкодуванні робіт, а також 15% — відшкодуванні кредитів. За умовами програми, загальна сума відшкодування разом із державною компенсацією не буде перевищувати 75% витрат за зведеним кошторисним розрахунком. Таким чином, ОСББ зможуть впровадити енергоефективні заходи фактично за 25% вартості необхідних матеріалів та обладнання.

Фахівці відділу енергоменеджменту міської ради ознайомили учасників семінару з успішними прикладами реалізації проектів з термомодернізації багатоквартирних будинків на умовах співфінансування, новими підходами співпраці щодо підвищення енергоефективності будинків у Хмельницькому.

Про умови кредитування програми термомодернізації та енергоефективності розповіли представники державних банків і виробників енерго-ефективного обладнання, відповівши на запитання учасників семінару.

Про ситуацію з отриманням пільг та субсидій повідомив керівник ГО “Рада голів ОСББ м. Хмельницького” Богдан Малинський. Голови ОСББ записали звернення до прем’єр-міністра Володимира Гройсмана з вимогою вплинути на ситуацію, що склалася з поверненням заборгованості держави пільг та субсидій.

Вікторія СТАНДРІЙЧУК

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info