Вівторок, лютого 20, 2018

Довіра до обранця на тлі негативних настроїв

Місцеве самоврядування

Звітна зустріч депутата міської ради Івана Франка, яка відбулася минулого тижня, справила суперечливе враження і викликала кілька неочікуваних запитань. Утім ця подвійність не стосувалася діяльності депутата від виборчого округу №23.

Територія округу, інтереси якого представляє у міській раді Іван Франко, порівняно невелика: вулиця Інститутська (№№11/3-19/6), Молодіжна (№№17-19/1), Тернопільська (№№16-22/1). Це житловий масив, який належав ДП “Новатор”, а нині обслуговується УМК “Південно-Західна” і “Будівельник”. З передачею будинків у комунальну власність тут сталися чималі зміни: здійснений ремонт, якого чекали роками, поступово проведений благоустрій прибудинкових територій та інші необхідні роботи. Показово, що мешканці попередніми роками, відчувши реальні зміни, були щиро вдячні тодішньому ЖЕКу №3, який поклав на себе весь тягар оновлення мікрорайону. У цей процес вдало вписався обраний три роки тому до міської ради Іван Франко. Багато часу приділивши знайомству з тутешніми мешканцями, він зумів реалізувати чимало їхніх побажань, додавши до них власні ініціативи. Торік, уперше звітуючи перед виборцями, депутат почув низку заслужених колективних та індивідуальних подяк. Немало вдячних слів звучало і на адресу начальника ЖЕКу №3 Леоніда Дрозда. І ось минув рік...

Актовий зал технологічного багатопрофільного ліцею на вулиці Тернопільській, 14/1 був переповнений людьми, які прийшли на звіт депутата. Проте їхній настрій виявився прямо протилежним минулорічній зустрічі. Зібрання налаштувалося почути не стільки свого обранця, скільки керівників обох управляючих муніципальних компаній. Схоже, відчуваючи зміну настроїв людей, останні з’явитися на зустріч не наважилися. УМК “Південно-Західна” представляв головний інженер, а від “Будівельника” не було нікого відповідального взагалі. Натомість вислухати їм було про що.

А був це справжній шквал обурень та звинувачень: колективних — від будинків та індивідуальних — від окремих квартир. Спалах негативних емоцій був спрямований на адресу обох комунальних підприємств, разом з ними на горіхи дісталося транспортникам, дільничним поліцейським, дорожникам, забудовникам, а ще власникам тварин і авто... Люди скаржилися на дах, який тече і заливає квартири, на Інститутській, 17/1, холодні батареї на Тернопільській, 18/1, розбиті вікна у під’їздах і погане водозабезпечення на Тернопільській, 20/1, захаращений підвал, який не прибирається на Тернопільській, 18... Украй незадоволені мешканці вулиці Тернопільської новою транспортною реформою, котра не покращила для них пасажирське сполучення, обурені зниклим автобусним маршрутом №4. У мікрорайоні є застарілою проблема небезпечного проїзду (Тернопільська, 16-16/2), відсутні тротуари на шляху до ліцею і початкової школи №4, поганий стан доріжки з Інститутської до поліклініки №4 та її освітлення, численні порушення правопорядку, хаотичні парковки...

Пенсіонери ображені системою оплати комунальних тарифів, за яку треба додатково викладати гроші Ощадбанку, відсутністю міського телефонного довідника, розміщенням контейнерних майданчиків, обрізанням дерев без їхньої згоди (?), новими забудовами, які призводять до незручностей...

Всю агресію масованої атаки довелося приймати на себе Івану Франку та секретарю міської ради Михайлу Криваку. Депутату навіть не вдалося прозвітувати за минулий рік (зрештою, люди заявили, що добре знають усе ним зроблене і дякують за це), а Михайло Кривак взявся роз’яснювати сучасні проблеми, які  не залежать від комунальників.

Пригадуючи минулорічне звітне зібрання, подумав, що мешканці округу, відчувши позитиви поперед-ньої роботи комунальників, налаштувалися на подальші зрушення — одразу. Як висловився Іван Франко: “За два роки практично неможливо здійснити те, що не робилося десятиліттями. На все треба час і це є нашим спільним завданням”.

Цим завданням є і плани депутата нинішнього року. Вони конкретні, відповідаючи принципам фракції, до якої входить депутат Іван Франко — “За конкретні справи”. Це, зокрема, ремонт дороги між Хмельницьким національним університетом і будинками на Інститутській, покращення освітлення під’їздів на Інститутській, 17/1 з капремонтом цього будинку, облаштування дитячих майданчиків, омолодження дерев, забезпечення гарячою водою гуртожитку, реконструкція контейнерних майданчиків, продовження благоустрою прибудинкових територій, впровадження на окрузі міської програми з енергоефективності та енергозбереження за принципом співфінансування — з урахуванням можливостей людей та інші задуми. До них додаватимуться нові — з пропозицій та звернень людей, які почув депутат у ході зібрання. Виявили й інше: реформування системи житлово-комунального господарства ситуацію не покращило, швидше навпаки: у нинішніх умовах життя додало проблем і комунальникам, і мешканцям.

Володимир РАЗУВАЄВ

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info