Понеділок, березня 19, 2018

Зразкова робота депутатського корпусу

Місцеве самоврядування

Пленарне засідання 19-ї сесії міської ради, яке відбулося напередодні Нового року, пройшло в пришвидшеному темпі без перерв. Крапку в сесійній роботі 2017 року депутати поставили, розглянувши 70 питань порядку денного.

За традицією передноворічних засідань, нинішня сесія була бюджетною, визначивши міський  кошторис на 2018 рік. Як правило, питання бюджету і відповідно нової програми соціально-економічного розвитку міста розпочинають порядок денний. Але цього разу сесійний сценарій був змінений. Депутати мали спочатку проголосувати за встановлення пільг в оплаті земельного податку комунальним підприємствам, бюджетним установам і благодійному фонду “Хесед Бешт”. До пільгового списку ввійшли й загальноосвітні заклади міста за площі, відведені під спортивні зали у безоплатне погодинне користування спортивно-оздоровчим клубом “Новатор” для занять футболом. Пільгові умови передбачаються і щодо надання фінансової допомоги УМК “Озерна”, “Проскурівська”, “Заріччя”, “Будівельник”, а також комунальним підприємствам “Хмельницьктеплокомуненерго” та “Південно-Західні тепломережі”. Це обранці й зробили без обговорення.

Зрештою, практично без обговорення проголосували за всі інші питання порядку денного — унікальна річ для нинішнього скликання, котра стосувалася навіть завжди дебатних питань порядку денного. Цьому сприяла продуктивна підготовча робота у постійних депутатських комісіях. Відтак нинішню сесію можна вважати зразковою.

Головний фінансовий документ нового року депутати затвердили у сумі 2,9 мільярда гривень (торік — 2,5 мільярда). Субвенції з державного бюджету становитимуть майже 1,4 мільярда (торік — 1,1 мільярда). Основним джерелом надходжень загального фонду залишається податок на доходи фізичних осіб — 56,8% з розрахунку збільшення мінімальної заробітної плати до 3723 гривні. Це на 14,5% більше, ніж у минулому році. Встановлені на початку пленарного засідання пільги комунальним підприємствам дозволять спільний прогнозований податок на їхні прибутки в сумі 500 тисяч гривень. Щодо бюджету розвитку, то він запланований у 18,5 мільйона гривень. Одноголосно була ухвалена і Програма економічного та соціального розвитку міста Хмельницького на 2018 рік.

Натомість у складі депутатського корпусу сталися зміни: за власним бажанням склав повноваження Олександр Білик з фракції БПП “Солідарність”. Пояснюючи цей крок, він заявив, що “мав дещо іншу уяву про депутатську роботу і вважає себе ефективнішим як бізнесмен”. У нинішньому скликанні це вже другий випадок добровільної відмови від депутатського мандата. А ось об’єднань у міській раді побільшало: про створення депутатської групи “Рівні права” заявили чотири представниці прекрасної статі, головою групи стала наймолодша з них — Анастасія Ярова.

Крім нової програми розвитку міста, депутати вже у зменшеному складі затвердили Програму підтримки книговидання місцевих авторів та популяризацію української книги на 2018-2020 роки “Читай українською”. Її фінансування на цей період визначено у сумі 4,29 мільйона гривень, зокрема з бюджету міста — 3 мільйони. Інша програмна новація стосується власників приватних житлових будинків у сприянні впровадження відновлюваних джерел енергії. На 12 років її дії з бюджету міста передбачається виділити 20,5 мільйона гривень. Також новою для міста стане Програма часткового відшкодування відсоткових ставок за залученими кредитами на заходи з підвищення енергоефективності та порядок їх відшкодування на 2018-2021 роки. До трьох діючих міських програм сесія внесла деякі зміни.

З питань майнового характеру найвагоміше значення має рішення про перетворення міських центрів первинної медико-санітарної допомоги у комунальні підприємства.

У соціальній сфері депутати затвердили порядок забезпечення малозахищених громадян гарячими обідами, продовольчими пайками та індивідуальними засобами особистої гігієни — як реалізацію положень Комплексної програми “Піклування” на 2017-2021 роки.

Сесія продовжила практику відзначення заслуг перед містом серед громадян. Цього разу Почесних відзнак Хмельницької міської ради ІІІ ступеня удостоїлися голова обласного благодійного фонду “Карітас” Іван Данкевич і викладач кафедри теорії та  методики  фізичного виховання гуманітарно-педагогічної академії, майстер спорту з легкої атлетики Ганна Криніна.

На завершення пленарного засідання депутати проголосували низку звернень до керівництва держави, зокрема щодо вжиття заходів для забезпечення незалежності НАБУ, створення антикорупційних судів та спеціалізованої антикорупційної прокуратури, а також щодо захисту інституту сім’ї в Україні.

Володимир РАЗУВАЄВ

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info