Понеділок, березня 19, 2018

При комунальних підприємствах Хмельницького найближчим часом створять Наглядові ради

Політика

При комунальних підприємствах мають бути створені Наглядові ради, принаймні, таке рішення рекомендує ухвалити місцевим радам Верховна Рада України. На останній сесії Хмельницької  міськради Олександр Симчишин нагадав депутатам, що потрібно попрацювати над Наглядовими радами.

Так, 2 червня 2016 року Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об’єктами державної та комунальної власності», він передбачає створення при комунальних підприємствах Наглядових рад. Однак, якими мають бути ці ради, кількість учасників та що входитиме до їх повноважень – прерогатива самих  місцевих рад.

За вказаним  Законом  відповідні рішення місцеві ради мали прийняти до кінця січня 2017 року. Відомо, що у визначений термін ухвалили рішення всього кілька рад, зокрема Чернівецька та Тернопільська.

Координатор проекту «Рейтинг комунальних підприємств Хмельницького» Олег Черненко наголошує: «Не слід  плутати Наглядові ради з громадськими. До Наглядових рад мають входити компетентні люди, які контролюватимуть роботу підприємства».

 

За словами Тараса Случика, експерта Інституту Політичної Освіти, місцеві ради мають розробити критерії за якими має бути створюватися НР, визначити  компетенції, порядок утворення та ліквідації, а також прописати саму організацію роботи ради.

«Особливої потреби створювати Наглядові ради при усіх комунальних підприємствах немає. Ми рекомендуємо розпочати з підприємств-монополістів», – говорить Тарас Случик.

 

Які умови та критерії напрацюють хмельницькі депутати поки невідомо. Проте на останньому пленарному засіданні міський голова Олександр Симчишин нагадав депутатам: «Потрібно братися за Наглядові ради при комунальних підприємствах. Комісіям, а у цьому випадку їх дві профільні, необхідно попрацювати».

До слова, нещодавно на сесії було ухвалено рішення про інформування діяльності КП міста. Прописаний і механізм інформування: на офіційному веб-сайті ради МКП “Хмельницькінфоцентр“ забезпечить створення окремого розділу "Комунальні підприємства" з підрозділами по кожному КП та розміщуватиме на сайті активні гіперпосилання на їх власні веб-сайти (у разі наявності). МКП "Хмельницькінфоцентр" забезпечуватиме цілодобовий і безоплатний доступ до інформації про діяльність комунальних підприємств міста, розміщеної на сайті міської ради, захист розміщеної інформації від несанкціонованої модифікації та збереження.

Також в грудні 2016 року у Хмельницькій міській раді проходив круглий стіл «Чи потрібно створювати Наглядові ради в КП?» за участі громадськості, влади, ЗМІ та запрошених експертів. Обговорення було досить жваве, деякі депутати підтримали ідею, вочевидь, саме вони будуть активно працювати над майбутнім проектом рішення.

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info