Понеділок, березня 19, 2018

Ради можуть стати прозорішими

Політика

Кроки до поліпшення якості роботи місцевих рад, підвищення рівня їх прозорості у понеділок під час прес-конференції презентував координатор всеукраїнської громадської кампанії “Прозорі ради” в області Олег Черненко.

Громадські активісти запропонували представникам різних політичних партій підписати меморандум про співпрацю, що буде реалізований після оновлення складу місцевих рад, щоб зробити їхню роботу прозорішою.
“Громадські активісти по всій Україні стикаються з низьким рівнем прозорості роботи місцевого самоврядування. У багатьох населених пунктах депутати не прислухаються до думки громадськості. А в останньої — замало важелів впливу на них. Тому ми прагнемо змінити цю ситуацію”, — зазначив Олег Черненко.
За його словами, громадські активісти зіштовхнулися з тим, що низка законів на місцях виконується незадовільно. Зокрема, стаття 37 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”. Згідно з ним, якщо депутат за рік пропустив більше половини сесій чи засідань постійних комісій, то можна говорити про позбавлення його депутатства. Проте ні на Хмельниччині, ні в Україні ця законодавча норма не була реалізована.
Запропонований до підписання партіям меморандум передбачає низку заходів, які виправлять нинішню ситуацію. Громадські активісти пропонують забезпечити безперешкодний доступ громадян до сесій міської ради. Нині у нас та інших містах для цього необхідно завчасно зареєструватися, що не передбачено чинним законодавством.
“До міської ради потрапляє чимало забудовників, які лобіюють свої бізнесові інтереси, наприклад, у виділенні землі. Через це кількість конфліктів хмельничан з місцевими депутатами збільшилася. Необхідно запровадити заходи, які могли б зменшити силу бізнесового лобі. Частина з них уже прийнята на законодавчому рівні, проте не виконується на місцях. Тому ми вимагатимемо у новообраних депутатів дотримуватися законодавства й пропонуватимемо свої шляхи вирішення подіб-них проблем”, — наголосив Олег Черненко.
Окрім того, меморандум наголошує на обов’язковості оприлюднення на сайті міської ради проектів рішень, рішень виконавчого комітету та сесій міської ради. Це, на думку громадських активістів, дозволить зробити місцеве самоврядування прозорішим і зменшить корупційну складову.
Втім, чи виконуватимуть меморандум депутати, покаже час.
Андрій ЯЩИШЕН

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info