Понеділок, березня 19, 2018

Що потрібно знати про нинішні вибори?

Політика

Чинний закон про місцеві вибори має багато нюансів, з якими вже незабаром можуть стикнутися звичайні хмельничани. Щоб вберегти виборців від неприємних несподіванок у день волевиявлення, представники ВГО “Центр підтримки громадських ініціатив” у понеділок провели тематичний “круглий стіл”.

“Нині маємо проблеми з рівнем професійності членів дільничних виборчих комісій. На жаль, для багатьох не було проведено відповідне навчання. Але це лише півбіди. Найсерйозніша проблема — чинний Закон України “Про місцеві вибори”, який має чимало недоліків. Не лише виборці не можуть у ньому розібратися, а й чимало кандидатів у депутати не уявляють, як саме рахуватимуться голоси”, — з таких слів відкрив “круглий стіл” очільник Центру Андрій Карташов.
За його словами, вже з понеділка у дільничних комісіях з’явилися списки виборців. Тому необхідно вчасно перевірити, чи є ви у списку. Якщо немає або ви помітили помилку, виправити ситуацію можна до 19 жовтня. Ще одна можливість оскаржити помилку — через суд до 23 жовтня.
“До 14 жовтня члени ДВК мають рознести запрошення. Якщо ви його не отримаєте, це буде, як мінімум, причиною засумніватись у присутності в списку виборців. Закликаю хмельничан не зволікати, інакше втратите можливість проголосувати”, — наголосив він.
За підрахунками експертів, цього року у місцевих виборах фактично будуть позбавлені права голосу до чотирьох мільйонів українців, оскільки в законі не передбачено можливості проголосувати на відстані. Віддати голос за свого кандидата зможуть лише ті, хто перебуває за місцем постійної прописки. Таким чином не візьмуть участь у волевиявленні учасники АТО, які перебувають на Сході, солдати-строковики, заробітчани, частина вимушених переселенців. Але це не єдина хиба закону.
“Обіцяна виборча реформа так і не відбулася. Сподіваюся, що це востаннє за таким недосконалим законом проводяться вибори. Нинішня система просто абсурдна: вибори перетворюються на лотерею, адже виграш на окрузі не гарантує крісло в міській раді. До 30% округів можуть залишитися без представника в органі місцевого самоврядування”, — вважає Андрій Карташов.
Кандидат, який набрав найбільшу кількість голосів на окрузі, може не потрапити у раду, якщо його партія не матиме прохідного мінімуму. Отож, щоб зайняти омріяне крісло депутата, кандидат повинен рекламувати не лише себе, а й партію.
Ще один мінус закону — відсутність обмеження політичної реклами. Цей пункт передбачений, проте вимагає прийняття окремого закону, що буде регламентувати цю сферу.
“Відповідний законопроект є, але він так і не прийнятий. Сумніваюся, що нардепи проголосують за нього в майбутньому. Адже їм вигідна нинішня ситуація. Боротьба за виборця відбувається шляхом медійної війни. Навіщо зустрічатися з людьми, вислуховувати їх проблеми, якщо можна вилити популістичні гасла через телерекламу та білборди?” — каже Андрій Карташов.
Наприкінці він усе ж закликав прийти на вибори 25 жовтня і проголосувати, адже від цього залежить майбутнє Хмельницького.
Андрій ЯЩИШЕН

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info