Понеділок, березня 19, 2018

Музей АТО запрацював у Старокостянтинові

Соціум

Чотири роки в Україні триває російсько-українська війна, якій ще на початках дали назву АТО. Чотири роки втрат і здобутків, сліз і радості, крові і вогню. Чотири роки, котрі назавжди змінили нас і Україну. Чотири роки, котрі вже стали історією. Нашою історією.

 

Старокостянтинівщина з перших днів агресії включилася у боротьбу. Черги добровольців біля військкомату, військовослужбовці, готові захищати країну, перші, хто вирушив на війну, перші, хто повернулися 200-тими… Зібрати і зберегти історію Старокостянтинівщини у контексті АТО взялись ініціатори створення музею АТО. Рік наполегливої праці, сотні експонатів — світлини, артефакти з війни, особисті речі військовослужбовців, стенди про волонтерську діяльність і військову доблесть земляків...

У перший день весни музей АТО відкрили у Старокостянтинові в приміщенні 42-ого гарнізонного будинку офіцерів.

У фойє зібралися військові, громадські активісти, волонтери, освітяни і школярі, журналісти, родини полеглих героїв Майдану і російсько-української війни. З вітальним словом зверталися: голова ГО “Учасники АТО міста Старокостянтинова” підполковник Сергій Жмурко, міський голова Старокостянтинова Микола Мельничук, заступник начальника гарнізону з морально-психологічного забезпечення підполковник Iгор Белан, депутат обласної ради, котрий першим відгукнувся на заклик підтримати проект музею АТО, Вадим Лозовий, боєць 90-го окремого десантно-штурмового батальйону, захисник Донецького аеропорту, нагороджений орденом “За мужність”, Андрій Казмірчук.

У музеї АТО представлений справжній пласт історії боротьби України за право на існування, котрий власною звитягою забезпечили мужні старокостянтинівці. А першими мовчазною вартою зустрічатимуть відвідувачів музею портрети тих, хто вберіг нас від війни своїми тілами, хто назавжди залишився у списках своїх військових частин і назавжди оселився в пам’яті. Беззмінною залишатиметься шана полеглим землякам і вдячність родинам за синів і чоловіків, котрих вони віддали Україні. Відтак після урочистої частини, до мистецької складової котрої долучилися волонтери творчої сотні “Рух до перемоги”, відбувся найбільш трепетний момент. Право перерізати символічну стрічку до музею АТО надали дітям із родин полеглих Героїв АТО: Івану Обухівському — сину  Олега Обухівського та Катерині Шмерецькій — доньці Сергія Шмерецького. Капелани Юрій Ланик і Степан Капустинський здійснили освячення музею і провели панахиду за загиблими на війні.

Боротьба за Україну триває. Відтак експозиції музею будуть поповнюватися. До цього процесу запрошують усіх, хто хоче поділитися спогадами, фотографіями, артефактами. Історія твориться сьогодні. І ми — її безпосередні творці.

Оксана Радушинська

Фото Петра Радушинського

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info