Вівторок, лютого 20, 2018

Щоб легалізувати зайнятість

Соціум

Управління праці та соціального захисту населення продовжує роботу, спрямовану на  легалізацію тіньових трудових відносин між працівниками та роботодавцями міста.

Окрім щотижневих нарад в управлінні та роз’яснювальної роботи у закладах торгівлі, громадського харчування, перукарнях та на ринках міста, цьогоріч запроваджене відвідування швейних, столярних та інших виробничих приміщень, які розташовані переважно за високим парканом та доступ до яких обмежений кодовими замками.

Недобросовісні роботодавці не оформляють офіційно працівників, а якщо й оформляють, то на мінімальну заробітну плату. Для прикладу, середній розмір зарплати в місті в грудні 2017 року становив майже шість тисяч гривень. А заробіток кваліфікованої швачки, розкрійника, дизайнера одягу зазвичай не менше 8-12 тисяч. Роботодавці не переймаються майбутнім оформленням пенсії працівників або оплатою листка тимчасової непрацездатності у випадку хвороби чи виробничої травми.

Тож фахівці управління праці запровадили практику відвідувань виробничих приміщень  безпосередньо перед початком робочого дня в цеху — з 7.30 до 9.00, аби поспілкуватися з працівниками перед входом у приміщення чи на територію підприємства.

Днями у Гречанах побували в чотирьох швейних цехах, одному столярному та в цеху, де виготовляють декоративне мило ручної роботи. Вдалось поспілкуватися з працівниками всіх цехів, роздати їм інформацію з нормами чинного законодавства про трудові відносини.

Про результати зустрічі, тобто про офіційне оформлення працівників, можна буде робити висновки згодом, а ось про ефективність заходу свідчить приїзд роботодавців до цехів уже за 10-15 хвилин. Під час спілкування цікавились, як правильно оформляти працівників (стажування, випробний термін, строковий договір) та “обіцяли перевірити, чи не забули когось оформити”.

Кілька роботодавців були готові до відкритого діалогу та запросили представників відділу праці до виробничих приміщень для спілкування зі швачками, а також, щоб пересвідчитись у  комфортних умовах роботи — сучасне обладнання, освітлення, витяжка.

Фахівці управління наголошували роботодавцям про відповідальність за порушення законодавства, зокрема про штраф за одного не-оформленого працівника в розмірі 111,7 тисячі гривень, як і за виплату заробітної плати “в конверті”.

Метою таких візитів не є накладення штрафів та притягнення роботодавців до відповідальності, а розмова, в результаті якої трудові відносини мають стати офіційними та максимально прозорими.

А працівники в разі порушення роботодавцями вимог чинного законодавства про працю можуть звертатись до відділу праці управління праці та соціального захисту населення, за адресою: вул. Проскурівського підпілля, 71 або за телефонами:  70-41-46, 65-42-81 та 65-53-90.

Віталій Усенко, начальник відділу праці міського управління праці та соціального захисту населення

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info