Вівторок, лютого 20, 2018

Камінь спотикання — кошти на відшкодування пільг та субсидій

Соціум

Днями голови правлінь ОСББ Хмельницького зібралися на термінову нараду, оскільки питання, яке розглядалося, вимагало негайного реагування. Як поінформував керівник ГО “Рада голів ОСББ міста Хмельницького” Богдан Малинський, держава невчасно відшкодовує об’єднанням кошти за надані пільги та субсидії.

Тож фактично ОСББ кредитують державу в частині її соціальних зобов’язань, а потім по кілька місяців чекають повернення коштів. Тим паче, що ОСББ й об’єднують тих самих отримувачів пільг і субсидій.

На жаль, ситуація різко погіршилася з 1 січня 2018 року, коли набрали чинності зміни до Постанови Кабінету міністрів України від 4 березня 2002 р. №256. Цими змінами уряд зобов’язав усіх надавачів послуг для отримання відшкодування за надані послуги і субсидії відкрити казначейські рахунки, обмеживши свободу витрачання цих коштів лише оплатою за енергоносії, податків і виплатою заробітної плати.

“Виходить, що держава спершу примусово позичила у нас гроші, а тепер диктує умови, на яких вона їх поверне, — зауважив Богдан Миколайович. — Але ці умови не влаштовують ні надавачів послуг, ні ОСББ. А додаткові вимоги, які висунув Мінфін у своєму наказі від 04.01.2018 р. №1, просто неможливо виконати. За таких умов ОСББ не лише міста, а й України більше не бачать економічного сенсу та правових підстав  враховувати надані державою пільги й субсидії в розрахунках зі співвласниками багатоквартирних будинків”.

До речі, в міському управлінні праці та соціального захисту населення вже роздають неофіційні матеріали з рекомендаціями для ОСББ відкривати додаткові казначейські рахунки, куди начебто надходитимуть відшкодування держави за надані пільги й субсидії. От тільки ОСББ аж ніяк не можуть піти на такі незаконні для свого статусу домовленості, оскільки не є “виконавцями” та “надавачами” послуг, а, отже, суб’єктами господарювання. Об’єднання — це неприбуткові організації, які лише здійснюють господарське забезпечення своєї діяльності. На утримання будинку та прибудинкової території вони витрачають внески співвласників. І, зрозуміло, в них кожна копійка має ціну. Відкривши нові казначейські рахунки, ОСББ може втратити статус неприбутковості, а це вже інша форма існування об’єднання і відповідні наслідки.

Обговоривши проблему, учасники зібрання приєдналися до колег з усієї України і направили листи на ім’я Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана. Основна вимога — забезпечити відшкодування ОСББ за надані у 2017 році громадянам пільги та субсидії, перерахувавши кошти на поточні рахунки об’єднань на умовах 2017 року, тобто без відкриття нових спецрахунків та без подавання нових реєстрів. Наступна вимога — дати доручення Мінфіну, Мінрегіону, Мінсоцполітики підготувати пропозиції щодо необхідних змін у нормативно-правовій базі і забезпечити негайне запровадження монетизації пільг та субсидій на управління багатоквартирним будинком.

Вікторія СТАНДРІЙЧУК

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info