Вівторок, лютого 20, 2018

Звалищний газ стане електроенергією

Соціум

Відтепер пожежі на сміттєзвалищі не отруюватимуть міське повітря. Звалищний газ, який стає причиною займань, перероблятиме на електроенергію спеціальна установка, роботу котрої минулої середи урочисто презентували представники міської влади та компанії “Біогаз Енерджі”.

За словами міського голови Олександра Симчишина, робота над дегазацією хмельницького сміттєзвалища почалася ще у 2016 році. Тоді техніко-економічне обґрунтування для міської ради здійснив Проект USAID “Муніципальна енергетична реформа в Україні”, а відповідну експертизу провів Інститут газу НАН України. Відтак було з’ясовано, чи є біогаз на сміттєвому полігоні й для яких цілей він може буде використаний.

“У червні минулого року провели конкурс на визначення інвестора, переможцем стало ТОВ “Біогаз Енерджі”. Ця компанія збудувала спеціальну установку, яка перероблятиме звалищний біогаз, що утворюється внаслідок розкладання побутових відходів у електроенергію, — зазначив міський голова. — Отриману електроенергію ТОВ “Біогаз Енерджі” продаватиме за “зеленим тарифом”. 13% отриманої суми компанія сплачуватиме місту, що за поперед-німи підрахунками складатиме 2,5 мільйона гривень. Кошти будуть використані на потреби полігону”.

Олександр Симчишин наголосив, що робота такої установки мінімізує пожежі на сміттєзвалищі. Поодинокі займання побутового сміття можуть траплятися, але сам біогаз тепер влітку не горітиме. Крім того, завдяки викачуванню газу з порожнин, сміттєзвалище щороку опускатиметься вниз майже на півтора метра, що може продовжити термін його експлуатації. Дегазація сміттєвого полігону орієнтовно займе десять років.

Директор ТОВ “Біогаз Енерджі” Віталій Каленський розповів, що вартувала установка майже 20 мільйонів гривень. Подібні проекти діють лише в кількох містах України. Щороку компанія планує виробляти 3 мільйони 700 тисяч кіловат електроенергії.

“Відповідно до проекту ми пробурили 50 свердловин глибиною 12 метрів. Вони під’єднані до газової магістралі. Нею біогаз потрапляє в установку, в якій спалюється і генерує електроенергію”, — зазначив Віталій Каленський.

Андрій ЯЩИШЕН

Фото автора

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info