Вівторок, лютого 20, 2018

На крок ближче до сміттєпереробного заводу

Соціум

Щодня на території міського полігону твердих побутових відходів осідає дві тисячі кубометрів сміття. Це — серйозна проблема міста, для вирішення якої в Хмельницькому до 2022 року має з’явитися сміттєпереробний завод. Про це минулої п’ятниці під час брифінгу повідомив міський голова Олександр Симчишин.

Зокрема він розповів, що будівництво сміттєпереробного заводу неможливе без вивчення складу хмельницького сміття. Першим кроком стало встановлення ваг на території полігону. Щомісяця впродовж минулого року вивчалася морфологія побутових відходів за 34 показниками.

“Ми довідалися, що хмельничани щороку продукують понад 90 тисяч тонн сміття. До цього ніхто не знав, скільки сміття вивозиться на полігон. Казали про 150 тисяч тонн, а насправді виявилося значно менше, — зазначив Олександр Симчишин. — Вивчення щосезонної морфології сміття допоможе визначити тип сміттєпереробного заводу для Хмельницького. Тепер можемо створювати техніко-економічне обґрунтування для будівництва заводу. Також вивчаємо земельні ділянки, придатні для такого підприємства, замовили оцінку його впливів на довкілля”.

За словами міського голови, 17 січня міське управління економіки оголосило тендер на розробку техніко-економічного обґрунтування (ТЕО)  для будівництва сміттєпереробного заводу. На це в міському бюджеті закладено 200 тисяч гривень, проте цей документ може вартувати до 500 тисяч гривень. Остаточна ціна стане відомою лише після проведення тендера, адже жодне місто в Україні поки що не розробляло ТЕО. Документ, без якого неможливий сміттєпереробний завод, має з’явитися в липні.

“Скільки коштуватиме сміттєпереробний завод поки сказати неможливо. Проте можу стверджувати, що під час його будівництва не шукатимемо міфічних закордонних інвесторів, відсутність яких є лише ширмою для бездіяльності, а робитимемо ставку на європейських кредиторів і українські державні банки. Скоріш за все, будемо працювати одночасно з різними інституціями. Під час попередніх перемовин потенційні кредитори зазначали, що Хмельницький серед інших українських міст у питанні будівництва сміттєпереробного підприємства зайшов чи не найдалі, адже ми вивчили наше сміття й вже працюємо над ТЕО”, — наголосив Олександр Симчишин.

Крім того, міська влада займається питанням дегазації сміттєзвалища. Так, учора, коли номер газети вже був відправлений до друку, на полігоні відбулася презентація запуску установки з дегазації. Тож детальніше про це читайте у наступному номері газети “Проскурів”.

Андрій ЯЩИШЕН

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info