Вівторок, лютого 20, 2018

Чи готові ми сортувати сміття?

Соціум

Ігор МАРТИНЮК, охоронець:

 

— Думаю, сортування сміття — це гарна ідея, але до цього не готове ні місто, ні самі хмельничани. В Європі до сортування сміття дітей привчають змалечку. Тому, щоб наші люди викидали сміття у різні баки, потрібно багато часу. Боюся, що дехто навіть викидатиме харчові відходи у баки зі склом чи макулатурою. Тому через відсутність у людей культури сортування сміття, зрештою, від цієї гарної ідеї можуть відмовитися. Щоб сортування відходів запрацювало, необхідно вже проводити серед людей роз’яснювальну роботу.

Микола ГЕРАСИМЕНЮК, підприємець:

— Сортування побутових відходів — справа цивілізована, але чи підходить вона для нас? Для цього потрібна відповідна культура в суспільстві, котра виховується роками. Тобто починати треба ще зі шкільного віку. Інша річ — вартість сміттєпереробного заводу з технологією розділення відходів. Чув, що у громадській раді при міськвиконкомі підготовлений проект переробного заводу, який не потребує сортування відходів. Може, це кращий для нас варіант?

Олександр МАНАКОВ, голова ради обласної організації партії “За правду і справедливість”:

— Ідея чудова: збереження екології, вторинне використання відходів, відкриття нових робочих місць... Але спочатку, мабуть, треба збудувати такий переробний завод, для якого запровадити попереднє сортування. А для цього необхідно вже розгорнути широку інформаційну та заохочувальну кампанію на всіх рівнях: у ЗМІ, навчальних закладах, за місцем проживання, на підприємствах... Все має відбуватися системно і комплексно.

Олександр ЗАБУРМЕХА, начальник УМК “Дубове”:

— До цієї справи ставлення дуже позитивне. Думаю, спочатку треба розмістити необхідну кількість спеціалізованих контейнерів для різних видів відходів. Але є неабияка проблема щодо свідомості та звички людей кидати все сміття в одне місце. Тож слід активно взятися за роз’яснювальну роботу, наші працівники цим уже займаються, але потрібен час, щоб усі звикли до необхідності сортування.

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info