Вівторок, лютого 20, 2018

Санітарний автомобіль від норвежців отримала Хмельницька міська дитяча лікарня

Останні новини

Символічна передача документів і ключів від спеціалізованого авто відбулась на території християнської місії “Допомога”, яка більше двадцяти років співпрацює з подібною організацією в Норвегії у місті Френ.

“Презентований автомобіль — унікальний, — поділилася головний лікар міської дитячої лікарні Наталя Зимак-Закутня. — Аналогів в області немає. Символічно, що такий сучасний спеціалізований транспортний засіб, який у рамках благодійної допомоги доставлений із Норвегії, отримала саме наша лікарня на потреби маленьких пацієнтів. Адже діти — майбутнє України. Ми повинні про них піклуватися. Велике щастя мати таких чудових закордонних друзів, які щиро допомагають нам у цьому. Швидка спеціально облаштована як реанімобіль, в якому можна не тільки транспортувати дітей, але й надавати невідкладну допомогу на високому рівні. Є ноші, система температурного контролю, подача кисню — все необхідне. Дякуємо людям, які віддавали власні кошти, аби придбати цей автомобіль і передати його нам. Ми вдячні Ян-Туре Турнесу та Ас Бьорну Еріксону за їхню сподвижницьку місію, за добро, яке вони роблять для нас та України”.

Санітарний автомобіль марки Mercedes 2013 року випуску норвежцям вартував 5 мільйонів гривень. Окрім авто, місто отримало одну тонну спецодягу та спецвзуття для комунальних служб. Як наголосили представники благодійної місії, для доброї справи коштів не шкода. До речі, вони зауважили, що з зовнішнього боку машини є символічна схема-карта подоланого шляху від Королівства Норвегії до Хмельницького.

Кооординатор християнської благодійної місії “Сіон”, яка діє в Дунаївцях, Олександр Форкун розповів, як упродовж багатьох років небайдужі громадяни Норвегії Ян-Туре Турнес та Ас Бьорн Еріксон займалися збором та доставкою гуманітарної допомоги для дітей-сиріт, людей з вадами здоров’я, вихованців дитячих будинків різних міст України.

“Ми давно контактуємо з Норвегією. Там багато співчутливих людей, які допомагають Україні. Через благодійну місію “Сіон” вдалося вирішити нагальні питання Смотрицької школи, що в Дунаєвецькому районі, звідки я родом. З дружнім візитом там побували норвезькі вчителі. Крім медичного обладнання, одягу та інших необхідних речей, торік наші благодійники подарували реанімобіль для Дунаєвецької міської лікарні. І ось цього року спецавтомобіль приїхав до Хмельницького і слугуватиме дитячій міській лікарні”, — розповів пастор Олександр Форкун.

Також він розкрив деякі подробиці з життя благодійників. Ян-Туре Турнес займається автомобільними перевезеннями і постійно витрачає на чергові поїздки до України власні кошти та дорогоцінний час. Він палкий прихильник нашої країни. В його оселі багато предметів, що символізують Україну. На перший погляд може видатися, що це — оселя етнічного українця. Сім’я дуже підтримує й допомагає чоловіку займатися благодійництвом. А він щиро зізнається, що почувається наполовину норвежцем, наполовину українцем... І це не дивно, адже з 1996 року жертовно віддає Україні серце, наповнене великою любов’ю та співчуттям.

Не менш вражаючою є історія Ас Бьорна Еріксона, вчителя за професією, для якого благодійництво — справа життя. Нині цей чоловік уже пенсіонер, але продовжує працювати, аби передавати зароблені кошти на хороші справи.

“З дитинства мама вчила мене допомагати людям. Нині мені вже 67 років, 42 з них працював із дітьми учителем в школі, викладав фізику і математику. Зараз на пенсії, але продовжую допомагати людям”, — розповів Ас Бьорн Еріксон під час спілкування з журналістами.

Міський голова Олександр Симчишин подякував громаді норвезького міста Френ за благодійну допомогу та вручив Ян-Туре Турнесу та Ас Бьорну Еріксону подяки й символічні подарунки, побажавши дорогим гостям, аби завжди мали бажання відвідувати Хмельницький.

Вікторія СТАНДРІЙЧУК

Фото Миколи ШАФІНСЬКОГО

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info