Вівторок, лютого 20, 2018

Герої Крут не будуть забуті

Останні новини

У понеділок сотні хмельничан вшанували подвиг українських героїв, які сторіччя тому загинули у бою під Крутами, захищаючи Батьківщину від більшовицької навали. Жителі міста пройшли маршем зі смолоскипами з майдану Незалежності до пам’ятника Тарасу Шевченку.

Ініціювала факельну ходу міська організація ВО “Свобода”. До заходу також долучилася група реконструкторів історичних подій з Вінниці, одягнених в однострої того часу.

“Ми в одностроях Російської імперської армії, адже на той час ще не була сформована українська військова форма, — розповідає керівник вінницької громадської організації “Жива історія” Віталій Головенько. — Проте на одязі вже є українські символи, зокрема національний стяг. Також усі військові команди перекладались українською, адже тогочасні бійці віддавали перевагу рідній мові. У Хмельницький ми приїхали продемонструвати однострої крутянців і взяти участь у факельній ході та прем’єрі вистави”.

Стартувала хода з майдану Незалежності, де її учасники отримали прапори та смолоскипи. Хмельничани пройшли вулицями Кам’янецькою і Проскурівською до пам’ятника Тарасу Шевченку в однойменному сквері. Там відбувся невеличкий мітинг.

“Вперше смолоскипний марш на честь героїв Крут у Хмельницькому ми проводили ще 2006 року, — згадує міський голова Олександр Симчишин. — Усі ці роки запитував себе: чи молоді українці зможуть при потребі стати на захист рідної держави,  як сотню років тому це зробили 300 юнаків? Нині ж українсько-російська війна показала всім, що дух крутянців, дух козаків, дух справжніх русичів завжди житиме в українцях”.

Також Олександр Симчишин згадав нашого земляка, котрий загинув під Крутами. Це — 17-річний Микола Бублик, який народився і навчався у Меджибожі. До речі, його матір похована на старому кладовищі у Хмельницькому.

На завершення під гімн України  реконструктори дали салют з гвинтівок.

Після факельної ходи в міському Будинку культури відбулася прем’єра художньо-публіцистичної драми “Крути. В мої сни прийшла війна...”. Автор ідеї — Ярослав Мельничук, а режисером-постановником, актором і сценаристом став Володимир Веляник. Драматичною грою вразили молоді актори Альона Волкова та Роман Падура.

Дія вистави відбувається у двох часових проміжках, розділених сотнею років: у 1918-ому і в наші дні, коли розпочалася війна на сході України. Події 1918 року зображено як фільм, а сьогодення — у формі класичної театральної постановки. В основі сюжету — зв’язок долі студента, ідейного борця за самостійність України у 1918 році з долею юнака-добровольця, котрий іде боронити незалежність Батьківщини в наші дні.

Наш кор.

Фото Андрія ЯЩИШЕНА

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info