Понеділок, лютого 19, 2018

Нова програма: заробіток на альтернативній енергетиці

Останні новини

Діюча в нашому місті програма енергоефективності й термомодернізації має непогані результати. Завдяки партнерським зусиллям влади та мешканців минулого року утеплено 10 багатоповерхівок, а це майже 600 квартир. У рамках цієї програми в п’яти багатоквартирних будинках повністю замінені вікна в під’їздах. Наразі мова йде про запровадження нової програми, рішення про яку вже затвердив виконком, а остаточне прийняття відбудеться на сесії міської ради 31 січня. Наша розмова про програму енергоефективності й термомодернізації з заступником начальника міського управління житлово-комунального господарства Володимиром ПУТІНИМ.

— Володимире Васильовичу, для чого нова програма?

— У діючій маємо дещо складну процедуру утеплення будинків. В новій програмі ми надаємо ОСББ та ЖБК більше самостійності. А загалом програми мають кілька суттєвих відмінностей та цікаву новацію.

— У чому відмінності?

— По-перше, учасниками нової програми будуть лише ОСББ та ЖБК. Будинки, які обслуговують управляючі компанії, користуватимуться іншою міською програмою, що передбачає співфінансування капітальних ремонтів. По-друге, ОСББ (ЖБК), якщо приймуть рішення про утеплення, напряму співпрацюватимуть з банківськими установами. Тобто самостійно братимуть кредит на всю суму, визначену кошторисом. Але зауважу, що банк відкриє кредитну лінію заявнику лише після перевірки й затвердження проектно-кошторисних документів фахівцями управління ЖКГ. Перевірка кошторису здійснюватиметься обов’язково, оскільки місто бере на себе зобов’язання компенсувати частину кредиту. Після погодження кошторису й отримання кредиту замовник разом із підрядником (вибраним самостійно) одразу може розпочинати заплановане. Для перевірки якості виконаних робіт буде залучена наша служба технагляду. Ця ж служба затверджуватиме акти виконаних робіт, які надалі прийматиме банк-кредитор, і погашатиме Фонд Держенергоефективності. Це унікальний шанс утеплити будинки без втручання місцевого самоврядування, управління ЖКГ, а також скористатися цікавою новацією.

— А про яку новацію йде мова?

— Крім робіт, передбачених постановою Держагентства енерго-ефективності (утеплення, встановлення теплових пунктів, лічильників тепла, заміни вікон, енергозберігаючих ламп тощо), ми включили встановлення сонячних електростанцій на дахах багатоквартирних будинків. Місто бере на себе зобов’язання погасити 50% їхньої вартості протягом 30 днів (держава не відшкодовує кошти). Таким чином, за рахунок загального кредиту на термомодернізацію можна отримати генеруючу установку, яка вироблятиме електроенергію. Завдяки продажу електроенергії за зеленим тарифом і, фактично, не вкладаючи власних коштів, будинок стане власником сонячної електростанції через п’ять років. Заробіток від продажу електроенергії за зеленим тарифом буде витрачатися на потреби утримання будинку та його прибудинкової території.

— На вашу думку, які плюси від впровадження нової програми отримає місто?

— Важливо, що програма зменшить фінансове навантаження на міський бюджет, бо компенсація держави за “теплим кредитом” тепер складе орієнтовно 25% і тільки 50% (замість 70, як було раніше) — з міської казни. А ще за сезон утеплиться значно більше будинків. За такою схемою вже успішно працюють міста Львів, Івано-Франківськ, Суми. Надіюсь, приживеться вона й у Хмельницькому.

Вікторія СТАНДРІЙЧУК

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info