Понеділок, березня 19, 2018

Місто у віртуальній реальності

Останні новини

Навіть посеред зими мешканці та гості міста можуть відчути себе птахом, який пролітає над літнім Хмельницьким. Такий фантастичний досвід можна отримати завдяки проекту “Небесний Проскурів”, який минулої п’ятниці в арт-просторі “MASLO” презентували громадські активісти.

t “Небесний Проскурів” — це 3D-путівник Хмельницьким, створений за допомогою новітніх технологій представниками громадської організації “Сучасна Україна”. Поглянути на місто з висоти пташиного польоту можна за посиланням advanced-ukraine.org.ua. Для повноцінного виду потрібно мати смартфон і окуляри віртуальної реальності. Втім їх відсутність — не проблема, адже нині у місцевих музеях можна безкоштовно віртуально мандрувати Хмельницьким, побачивши понад 200 небесних та наземних панорам.

Наше місто стало першим в Україні, яке запровадило таку технологію. До речі, подібний віртуальний путівник нині існує лише в Дубаях. Запровадження такого проекту дозволить не лише подивитися хмельничанам на власне місто під новим кутом зору, а й показати потенційним інвесторам і туристам красу обласного центру.

Втілення в життя такої ідеї стало можливим завдяки міській програмі “Громадські ініціативи міста Хмельницького на 2016-2020 роки”. ГО “Сучасна Україна” подала на конкурс два проекти: “3D-путівник Проскуровим”, який був профінансований з міського бюджету на суму 95 тисяч гривень, власний внесок складав 45 тисяч гривень та “Небесний Проскурів” — 95 тисяч гривень з бюджету і 17 тисяч гривень — внесок організації. Проекти розглядались у комплексі, адже вони доповнюють один одного.

Це один із найкращих проектів, які мені довелося презентувати за два роки, — поділився міський голова Олександр Симчишин. — Це дійсно гарний проект, який відкриває наше місто світові, приносить щось нове та цікаве. Власне запроваджуючи програму “Громадських ініціатив”, очікували саме на такі інноваційні пропозиції. Сподіваюся, що хмельничани підхоплять хвилю й будуть створювати дійсно нові речі, а не дублювати роботу комунальних служб. Раджу кожному хмельничанину помандрувати віртуальним містом”.

В арт-просторі “MASLO” відві-дувачі презентації “Небесного Проскурова” вже змогли це зробити. І залишилися в захваті від побаченого. Решта хмельничан можуть повторити це, відвідавши міські музеї та заклади культури.

Андрій ЯЩИШЕН

 

 

first
  
last
 
 
start
stop
    

(c) Газета Хмельницької міської ради "Проскурів"
(c) Сайт розроблений ХМКП "Хмельницькінфоцентр"
Використання матеріалів дозволяється за умови обов'язкового посилання на джерело  www.proskuriv.info